28 Nisan 2017 Cuma

Bioderma Sebium Serisi Özellikleri


Derma-kozmetik ürünlerde marka ve serileri değerlendirirken doğru bir bakış açısı kazanmak için o serinin ürünlerini ayrıca değerlendirmek daha doğru olacaktır. Çünkü aslında her ürünün amacı bir soruna özel olarak geliştirilmesidir. Yani aynı soruna yönelik iki ürün bile aynı olmak zorunda değildir. Formül, içerik bileşenleri gibi detaylarda ayrıntılar önem teşkil eder. Bir marka önerisi olarakBiodermaSebiumserisi de farklı sorunlar için kendine özel formülleriyle çözüm sunar.

Hücresel Düzeyde Yenilik

Cilt hücrelerinin kendi sağlıklı yapısını devam ettirebilmesi için devamlı nefes alması ve yenilenmesi gerekir. Yenilenme hızı ne kadar fazla olursa bir sorunun çözülme süreci de daha hızlı olacaktır.Bu hücre yenilenme hızı aslında cildin her bölümüyle ilgili bir durumdur ve içerik özelliği bakımından ürünlerin de farklı olmasında belirleyicidir. Çünkü cilt sorunlarının temelde nelerden kaynaklandığı konusunda bu bakımdan iyi fikir edinmek mümkün. İyi nefes alan cilt, direnç geliştirmede en iyi sonuçlar doğurur.

Temiz Gözeneklerle Yaşlanmaya Karşı Direnç

Gözenekler ve yaşlanma arasında doğrudan bir bağlantı yok gibi görünse de aslında ciddi anlamda vardır. Çünkü deriyi oluşturan gözenekler hücrelerin ve tüm maddelerin geçişini sağlayan en ufak bölümdür. Bu bölümdeki tıkanmalar, düzenli olarak temizlenmediğinde dermatolojik açıdan ciddi problemler neden olur. Nefes alamayan cilt, hasarlı bir yapı kazanmaya başlar, yenilenme hızı yavaşladığı için de giderek daha hızlı yaşlanır. Günlük hayattan daha net bir örnek verilirse, spor yapan kişilerin daha uzun süre genç kalmalarındaki etkenlerden biri budur. Spor esnasında gözeneklerden oksijen giriş çıkışı en üst seviyelere ulaşır ve bu durum direncin artmasına yaşlanma sürecinin yavaşlamasına katkı sağlar. Hücreler ne kadar fazla oksijen alırsa o kadar hızlı iyileşir. Ancak bu durumdan birkaç kere spor yaptıktan sonra hemen yaşlanmanın tamamen durması beklenmemelidir. Düzenli olarak spor alışkanlığın kazanılması bir süre sonra farkı hissetmenize yardım edecektir.

Akne Kurutucu Etki

Aknenin meydana gelme sebebi gözeneklerde kir ve yağ birikmesi bunu dışarı atamayınca da iltihaplı ya da farklı görünümde şişlik oluşmasıdır. Bazı durumlarda içeride kıl dönmesi olduğunda da sivilce görünümü olabilir, ancak bu akne ya da sivilce dışında değerlendirilmelidir.Günlük hayatı dolaylı yoldan etkileyen akneler hem genel cilt sağlığının korunması hem de estetik açıdan iyi bir görünüm oluşması bakımından çözülmesi gereken bir dermatolojik sorundur.

 

·         Üst üste makyaj kullanmak

·         Cildi uzun süre kuru tutmak

·         Yanlış kozmetik kullanmak

·         Hali hazırdaki aknelere dokunmak gibi nedenlerle sorunun çoğaldığını görebilirsiniz. Ancak doğru ürün kullanımıyla ve gereken özenin de gösterilmesiyle kısa sürede geri dönüşler almanız da mümkün olacaktır. Bioderma, akne kurutucu etkiye sahip en güçlü ürünlerden meydana gelir.  Sebum dengesi üzerinde etkili olan ürünler aşırı yağlanmanın önüne geçeceği için sorunu de yok eder.

Yeniden Yapılandırıcı Etki

Cildin yeniden yapılandırılması, aslında hali hazırdaki sorunlara karşı çözüm üretme kapasitesinin bittiği noktada görülebilir. Artık yenilenmeyen ve hastalıklı bir hal alan cilt hücreleri kendini daha iyi şekilde toparlaması için bir takviyeye ihtiyaç duyar. Bu noktada yeniden yapılandırma kavramını da açıklamakta yarar var. Cildi meydana getiren hücreler, akne ya da kırışıklık gibi sorunlarda yenilenmeye ihtiyaç duyar. Bunu sağladıkça soruna karşı direnç geliştirir. Dirençgeliştiremezseyenilenemez, çünkü sorun çözülmeden devam ediyor demektir.Onarım, normal şartlarda deride çok hızlı biçimde gerçekleşir, ama buna engel olan durumlardan sıyrılmak gerekmektedir.

Anti Alerjik Bileşenler

Bazı cilt yapıları alerjiye karşı daha hassastır. Atopi olarak da değerlendirilebilecek bu durum, gerekli destek alınmadığında ciddi dermatolojik sorunların kaynağı olabilir. Bu noktada alerji zemini yaratan durumlardan en önemlisi olan kuruluktan bahsetmekte yarar var. Kuruyan cilt, direnç geliştirmede her zaman zorlanır. Nemlendirme bu yüzden kritik öneme sahiptir. İki farklı kutup olarak bu dengenin iyi ayarlanması gerekir. Gereğinden fazla nemlendirme olmaması gerektiği gibi uzun süre kuru cilt yapısından da kaçınmak gerekir. Yine Bioderma üzerinden devam edilirse, Sebium serisindeki atopi karşıtı ürünlerde güçlü bir formülün kullanıldığı fark edilebilir.

Makyaj Temizleme İçin En Verimli Çözüm

Günlük hayatın devamı sırasında ya da iş, özel davetler vs. gibi zamanlarda makyaj yapan kadınların en büyük sıkıntılarından birisi gece yatmadan önce makyaj temizleme sürecidir. Cildin en iyi besin aldığı gece saatlerinde bu temizliğin yapılmaması, uzun vadede kırışıklıkların artması başta olmak üzere çok sayıda sorunun kaynağı olacaktır. Yüze rahatlıkla uygulanan temizleyici losyon, kolayca makyajı çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda onarım sürecini de hızlandırır.  Nefes alabilen gözenekler, iyileşme için fırsat bulacaktır.

Yaşlanma Etkilerini Durdurmak

Gerçekçi bakış açısıyla değerlendirirsek yaşlanmanın tamamen yok olması mümkün değildir. Ancak bu sürecin hızlanmasını engellemek, günlük bakımlarla daha canlı ve gergin cilt yüzeyi kazanmak mümkündür. Düzenli ürün kullanımı dışında yaşlanma etkilerini en aza indirmek için kendi alacağınız basit önlemlere de başvurabilirsiniz:

·         Haftada bir kere doğal malzemelerden maske hazırlamak

·         Günlük su tüketimini artırmak

·         Hindistancevizi yağı gibi bitkisel içeriklerden yararlanmak şeklinde sıralanabilir. Aslında yaşlılığı engellemek için nem dengesinin her zaman iyi olması baz alınabilir.

Katkı Maddesi Hassasiyeti

BiodermaSebium serisi ve aslında markanın genelindeki tüm ürünlerde katkı maddeleri konusunda hassasiyet olduğunu fark edebilirsiniz. Paraben ve alerji tetikleyici hiçbir ürün formüllere dahil edilmez.

 

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...