17 Nisan 2017 Pazartesi

BB Krem Nedir?


Basitçe düşünülürse BB krem renk dengesini sağlayan, ton farklılıklarını gideren nemlendirici kremdir. Son dönemlerde bu kadar popüler olmasının ardında fondöten kadar ağır olmaması ve tabaka oluşturmadan doğal görünüm vermesidir. Kelime olarak Blemish Balm öbeğinin dikkate alınması da leke gidericiliğine gönderme yapmaktadır.  Pürüzlü, ton farklığı olan bölümleri yok ederek taptaze bir görüntü verir.

Sadelikten Yanaysanız

İş yerinizde veya diğer kullanım alanlarında sade görünmek sizin için birincil özelliklere sahipse, piyasada geniş bir kullanıcı kitlesi olan La Roche Posay BB Krem ideal bir deneyim başlangıcı olabilir.Çantanızdaki temel malzemeler listesinde önemini her zaman koruyacak olan BB krem, sadece leke dengeleyici etkiye sahip değildir. Nemlendirme, güneş koruması gibi dermatolojik açıdan kritik öneme sahip krem, cildinizin güçlü bir savunmaya sahip olmasını sağlar.

Kuruluk Sorunu İçin Gün Boyu Çözüm

Kuru bir cilt, dermatolojik sorunlar için son derece ideal bir zemindir. Elastikiyetini kaybeder, dayanıklılığı yok olur, alerji, kızarıklık, tahriş gibi sorunlar meydana gelir. ayrıca kırışıklıklar, ince çizgileri baş gösterecektir. La Roche Posay bu açıdan tüm sorunlara yanıt veren nadir  formülleri sunuyor.Üstelik yağlı, kuru, karma cilt fark etmeksizin her tip cilde yanıt vermekte.

BB Kullanımı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulama açısından La Roche Posay BB Krem için çok zorluk görülmez. Ancak, kremin performansından en iyi sonucu alabilmek adına bazı detaylara dikkat etmekte yarar var. Örneğin temiz bir cilde uygulanması gerekiyor ve bu banyo sonrası dönem olursa çok daha hızlı sonuç alınıyor. Aynı şekilde sadece uygulanacak olan bölgenin suyla temizlenmesi ile de buna yakın etki alınmakta. Gözenekleri açık olan hücreler krem içeriğini çok daha etkili biçimde alıyor ve derinlemesine etkiyle fark edilir sonuç görülüyor. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken diğer bir detay, kremin ne kadar sürüldüğü. La Roche Posay BB Krem ince bir tabaka sürüldüğünde yeterli olacaktır. Ama kalın ve yoğun sürerseniz kusurları kapatma çabası sırasında cildi boş yere ağırlaştırmış olursunuz. Ağırlaşan cildin nefes alması zorlaşır ve cilt yapısına iyi gelmeyen durumlar görülür. Birkaç damla BB krem sürerek bunu iyice dağıtmanız yeterli olacaktır.

Hangi Ton BB Krem Seçmeli?

BB krem seçimi için öncesinde bazı noktaları dikkate almak dermatolojikaçıdan önemlidir. Bunun nedeni aslındaherksin cilt yapısının farklı olması, kuru cilt yapısının ihtiyacı olan nem yağlı ciltlerin ihtiyacı olanlarının aynı olmamasıdır. Yanlış ürün kullanımı beraberinde cilt sorunlarını da getirecektir. Sözgelimi BB krem seçerken ilk önce kendi cilt tipinize uyan seçeneği bulmanız gerekiyor. Bu anlamda bir öneri olarak La Roche Posay serisindeki her cilt tipi için olan seçeneklerine bakabilirsiniz. İkinci olarak dikkat edilmesi gereken nokta da renk tonunuza uyan bir ürün almanızdır. Ton farklılıklarının çok olması yapay görünüme neden olabilir.Kendi cilt tonunuzdan bir ton daha açık ya da koyu alınması idealdir.

Termal Su ve BB Krem

La Roche Posay BB Krem formülünde rastlanan termal su, ürün formülünün gücünü adeta özetler nitelikte. Ciltteki potansiyel kızarıklık, tahriş gibi sorunların giderilmesinde bu son derece önemli bir adım. Yatıştırıcı, rahatlatıcı etkiyi cildinizde hızlı bir şekilde hissetmek adına bunu değerlendirebilirsiniz.

Güneş Korumasından Yararlanmak İçin

BB kremlerde yer alan SPF özelliği, zararlı ışınlar için etkili kalkan olacaktır. Bu noktada SPF yüksekliğinin ne anlama geldiğini de belirtmek gerekiyor. Çünkü sanılanın aksine düşük SPF ile yüksek SPF ürünlerin içerik kalitesi açısından değil, ciltteki etki süresi açısından farkları oluyor. Yani bu durumda değerlendirme yaparken süreyi düşünerek satın alma işlemi yapmanız önerilir. BB kremlerdeki SPF miktarı 20 derecesine uygundur. Yani eğer tüm gün güneşin altında değilseniz, bunu sürdüğünüz anda 2-3 saatlik bir koruma başlayacaktır. İsteğe göre bu kadar aralıklarla yenileme yapabilirsiniz. Ayrıca dışarı çıkmadan 20 dakika öncesinde kullanılması da içeriğindeki formülün aktif olması için gereken zamandır.

Tıkanma Olmadan Bakım

BB kremler gözeneklerinizden hızlıca içeri girerek hücrelere etkisini gösterir. Bu sırada kalın bir tabaka halinde sürülse bile hiçbir şekilde gözeneklerde birikmeye neden olmayacaktır. Bunun getirisi sanılandan çok daha fazladır. Cildin savunma gücünün artması, siyah nokta gibi oluşumlar için zemin yaratmaması gibi sıralanabilir.

İnce Çizgiler İçin BB Krem

Çevresel faktörler, cildin nem dengesinin bozulması, yaş ve iyi beslenmeme gibi nedenlerleince çizgilerin oluşması normaldir. Bunu her ne kadar tamamen yok etmek mümkün olmasa da yavaşlatmak elbette mümkündür. Canlı, sağlıklı bir görünüm kazanabilmek için cildinizin nem dengesine çok önem vermeniz gerekir. Çünkü kuruluk sorunu başladığı anda dermatolojik çok sayıda sorun için de zemin oluşur. Elastikiyet kaybı, cildin direncini kırdığı için pürüzleri kendini belli eder. Kullanıcılar bu noktada nemlendirici veya serumla da nem sorununu giderebilmektedirler. Fakat BB krem birçok özelliği tek yerde toplaması nedeniyle popüler kullanıma sahiptir.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...