16 Kasım 2015 Pazartesi

Hayatımızı Kolaylaştıran Akıllı Telefonlar


Teknolojideki gelişmeler ile birlikte hayatımız her geçen gün giderek kolaylaşıyor. Bilgisayarlar, tıbbi aletler, ev eşyaları, akıllı telefonlar… Şüphesiz bu kadarla sınırlı değil. Bu teknolojik ürünlerin içerisinden günlük yaşantımızı en çok kolaylaştıran akıllı telefonlar olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden bu yana birçok işimizi kolay ve hızlı bir şekilde halledebiliyoruz. Akıllı telefonların faydalarını saymakla bitirebilmek mümkün değil. Bu cihazlar yaşantımızı birçok yönden etkiliyor.
Şirket çalışanlarının veya yöneticilerin hem mesai saatleri içinde hem de mesai saatleri dışında devamlı maillerini kontrol etmeleri gerekiyor. Normal şartlarda maillerini kontrol edebilmeleri için bilgisayar ve internetin olması gerekirken, akıllı telefonları ile istedikleri yerden istedikleri zaman e-posta işlemlerini kolayca ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.
Akıllı telefonların bir faydası da iletişimi kolaylaştırması ve daha ucuza getirmesidir. Özellikle yurtdışındaki tanıdıklar ve akrabalar ile haberleşmek önceden çok zor ve pahalı iken, akıllı telefonlar ile internet üzerinden ücretsiz bir şekilde konuşabilirsiniz. Ayrıca görüntülü konuşma ile yakınlarınızın sadece sesini değil yüzünü de görme imkanına sahipsiniz.
Akıllı telefonlardaki binlerce mobil uygulama sizi birçok dertten kurtarabilir. Örneğin, gece yolculuğu yaparken benzininiz bitti ve yolda kaldınız. Akıllı telefonunuz ile yakınınızda benzin istasyonu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Akıllı telefonlar, ayrıca finansal işlemlerinizi kolayca halletmenizi de sağıyor. İnternet bankacılığının başlaması ile şubede saatlerini alan havale, eft, döviz alım satımı gibi finansal işlemlerinizi banka şubelerine gitmeden akıllı telefonlarınız ile tek bir tıkla kolayca yapabiliyorsunuz. Hatta paraya ihtiyacınız olduğunda bir çok bankanın müşterilerine sunduğu cepten ihtiyaç kredisi imkanları ile yerinizden kalkmadan kredi başvurunuzu yapabilir hatta şubeye gitmeden onaylanan kredinizi kullanabilirsiniz.
Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin üzerinde çok uzun zaman geçmedi. Fakat bu kısa süre zarfında hayatımızı kolaylaştırıldığı tartışılmaz bir gerçek. İlerleyen zamanlarda gelişen teknoloji ile hayatımızda kim bilir neler değişecek?


1 yorum:

  1. Merhaba bloğunuzu yeni keşfettim ve takibe aldım ben de bloğuma beklerim sevgiler :)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...