28 Mayıs 2015 Perşembe

Bebeklerin Büyüme Sürecinde Yardımcı Ürünler

İçinde bulunduğumuz dönemin teknolojik koşulları, ebeveynlere bebek yetiştirme konusunda sınırsız bir destek sağlamaya çalışırken diğer bir yandan da bebek alışveriş listelerini kabartarak bazı dönemlerde sonu bol sıfırlı alışverişlere sebep olabiliyorlar J Ancak bebek sağlığı ve gelişimi denildiğinde hepimiz için hayat duruyor. İşte bugün, ebeveynlere bebeklerini büyütme sürecinde çok fazla destek olan ancak hakkında çok detaylı bilgiler bulma olasılığınızın düşük olduğu 2 ürün hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Hakkında bilgi vereceğimiz ürünlerden ilki süt sağma makinesi olacaktır. Özellikle çalışan annelerimizin doğum izinlerinin bitmesine yakın tarihlerde ihtiyacını hissettikleri bu ürün, annelerin bebekleri için taze süt sağmalarına olanak sağlar. Anne, sütünü sağarak, süt saklama kapları yardımıyla bunları biriktirir, bebek ise annesinin yanında bulunmadığı bir ortamda anne sütünden mahrum kalmadan sağlıklı bir şekilde beslenmeye devam eder. Süt sağma makineleri diğer bir adlarıyla göğüs pompası olarak da karşınıza çıkacak ürünlerdir. Bu ürünler çalışma prensiplerine göre genel olarak ikiye ayrılırlar. Bunlardan ilki manuel göğüs pompalarıdır. Elektriğe ihtiyaç duymadan çalışan bu pompalar annelerin kol gücü ile çalışmakta olup – tabi burada çok aşırı bir güçten bahsetmiyoruz- sütü biriktien bir kap ve bir pompadan oluşamtadırlar. Diğer göğüs pompaları ( süt sağma makinesi)tipi ise elektrikli göğüs pompalarıdır. Bu ürünler annelerin hiç bir efor harcamasına gerek bırakmadan süt sağım işlemini kolayca gerçekleştiren ürünlerdir. En iyi süt sağma makinesi hangisdir diyeAnne-bebek mağazalarındaınızda yoğun olarak Chicco , Renz Baby, Philips Avent gibi markaların elektrikli ve manuel modellerini görebilirsiniz. Süt sağma makineleri yalnızca çalışan anneler için gerekli olan bir ürün olarak da görülmemelidir. Anneler, bazı dönemlerde süt verme konusunda problemler yaşayabilmektedirler ve özellikle elektrikli süt sağma makineleri anne göğsüne masaj yapar şekilde titreşimler yayarak süt vermeyi arttırmaktadır. Bu nedenle de tüm annelerin bir dönemde ihtiyaç duyabilecekleri bir üründür.
Bebek beslenmesi ile ilgili olan ilk ürünümüzden sonra hakında bilgi paylaşacağımız ikinci ürünümüz ise bebeklerin hareketlerinin güvenli bir şekilde takip edilmesini sağlayan bebek telsizi olacaktır. Yine teknolojik gelişmelerin anne-bebek sektörüne en büyük faydayı sağladığı ürünlerin başında gelen bebek telsizleri sayesinde ebeveynler, yanında olup olmamalarına bağlı olmaksızın bebeklerini gün boyunca izleyebilmektedirler. Bu anlamda en kaliteli bebek telsizleri için baştan aşağı tüm bebek mağazalarını gezip dolaşmadan internet üzerinden bir araştırma yaparak Chicco, Loobex, Weewell ve Philips Avent gibi markaların bebek telsizlerini inceleyebilirler. Bebek telsizleri de görüntülü olanlar ve olmayanlar üzere ikiye ayrılmaktadır. Kolayca tahmin edileceği üzere görüntülü bebek telsizleri, tabiki fonksiyonel olarak çok daha geniş bir kapsama sahip olmaları nedeniyle fiyat olarak diğer telsizlere göre pahalı durumdadır. Ancak bu telsizler, ebeveynlerin bebeklerini akıllı telefonları üzerinden gün boyunca diledikleri şekilde görmelerine olanak sağlamaktadır. Ulaşılabilir olmanın rahatlığı ebeveynlerin üzerindeki büyük bir yükü haffiletmektedir. Görüntülü olmayan bebek telsizleri ile daha çok aşinan olunan ve özellikle bebeklerin uyku saatlerinde açık tutularak ebeveynlerin bebeklerinin seslerini duyabilmelerine olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu telsizler açık alanda uzun menzili çekim alanına sahiptirler ve bebeğiniz bu menzilin dışına çıktığında size sesli uyarı gönderirler.

Biri bebeklerin güvenliği bir diğeri de beslenmesi ile ilgili katkı sağlayacak iki ürün hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak anne babalarımıza biraz farklı bir bakış açısı katmaya çalıştık. Umuyoruz ki bir nebze de olsa faydalı olabilmişizdir. Mutlu günler, hoşçakalın.

12 yorum:

 1. Süt sağma makinesini kullanmadım hiç ama bebek telsizinin çok işe yaradığını düşünüyorum

  YanıtlayınSil
 2. Faydalı bir yazı olmuş teşekkürler ♥

  YanıtlayınSil
 3. iki ürünüde doğumdan önce almıştım fakat telsizi hiç kullanamadım yeterince yüksek sese sahip olan cocuklarım telsize gerek kalmadan seslerini duyurmayı başarmışlardı :)

  YanıtlayınSil
 4. Süt sağma makinesinden çok fayda gördüm. Hatta bir internet sitesinden kiralamıştım. ama telsizi çok almak istememe rağmen evim küçük olduğu için kullanmam gerekmediğinden almadım.

  YanıtlayınSil
 5. Şimdi benim oğlum ve gelinim de bunların alışverişine baladılar yavaş yavaş:))

  YanıtlayınSil
 6. Telsiz kullanmadım. yarı uyanık olunca telsize gerek kalmadı... :) Her zaten başlarında gibiydim çocuklarımı büyütene kadar...:) Ama çok iyi bir ürün olduğunu inkar edemem.. teknolojinin en iyi icatlarından biri. Sevgiler..:)

  YanıtlayınSil
 7. güzel bir yazı olmuş teşekkürler

  YanıtlayınSil
 8. bebekleri düşünerek güzel bir yazı yazmışsınız bilgilendirme için teşekkürler.

  http://microsoftteknolojileri.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 9. çalışan annelere süt sağma makinesi şart
  bebekleri emmeyen anneler de tercih edebilir

  YanıtlayınSil
 10. çalışan annelere süt sağma makinesi şart
  bebekleri emmeyen anneler de tercih edebilir

  YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...