19 Ocak 2012 Perşembe

ESKİ ÇANTALARIMIZI KAPLAYARAK YENİLEME

[püsküllü+çanta+yapımı.jpg]


1. Fotoğraftaki gibi çantanızla vedalaşın . Artık onun deliklerini ve yırtıklarını görmek zorunda değilsiniz.
Elinize silikon tabancanızı alın, eskiyi katletme vakti:)
2. Önce minik ayrıntılardan başlayın (fotoğraftaki gibi). Sonra sapını kaplayın. (önce ölçü alsanız iyi olur. görüntü kaba olmaz böylece.)
3. Çantanızın ölçülerinde bir kumaşı kesip üzerini kapladıktan sonra bu şekilde- dışta olan fermuar yerleri için de bir sır vereyim. Elinizle fermuarın başlangıç noktasını bulup oradan itibaren düzgün bir çizik kesin. Sonra hafif kenarları yukarı doğru çıtlatıp içe katlayıp öyle yapıştırın. düzgün duracaktır.
4. Fermuar kenarları zordur, dikkatli yapıştırın. Yoksa böyle silikon taşıp çirkin görünür:)
5. Saçaklarınızın uzunluğuna karar verin (10 cm) ve çanta kumaşının eninde eşit parçalar kesin. Parçaları 4-5 cm üst üste sıra ile alttan başlayarak yapıştırın (sadece üstten 1 cm yer yapışmalı geriye kalan şerit aşağıya sarkmalı). (fotoğrafı büyütürseniz bu adımı daha net görürsünüz.)
6. En alt şeritten başlayarak saçaklarınızı oluşturun. Makasla eşit saçaklar kesmeniz yeterli.

1 yorum:

  1. Merhaba,bu bence silikon tabancasıyla yapılmış olan en faydalı şey :)) Çanta alış verişi benim için baş ağrısı nedeni oluyordu; modelini beğendiklerimin rengini,desenini beğendiklerimin modelini beğenemiyordum.Şimdi sadece silikon tabancası ve güzel bir kumaşla hayalimdeki çantaya sahip olabilirim,çok teşekkür ederim :)

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...